Únor 2008

Zůstaneš sama 1

28. února 2008 v 14:16 | Angelika |  Zůstaneš sama

"Ty jsi rozkvetlá růže, co se svlíká z kůže!" pokouší se Chick zpívat mi do ucha a přitom se po mě válí opilí. "Hele, kamaráde, už nechlastej a běž domů, vole" řeknu mu a napiji se z flašky. Na Chicka je vždycky spolech. Sežene všechno, prostě všechno. Od chlastu přes drogy k prknům atd. Ne že by jsem já brala drogy, ale chlast neodmítnu. A hlavně, pro mě by sehnal všechno, co by mi na očích viděl. On mě totiž miluje, ale já jeho ne. "Krásko, já tě chci. Proč jsi ke mně tak chladná?" zařve přes celý sídliště a Alisha, CoolM a FurQ.se válejí po zemi smíchy. Vypadáme asi komicky. "Ty vole, neřvi. Přijdou policajti a najdou nás, ne?" řeknu mu a přitom ho držím, aby nespadl. "Víš, já tě nemiluji a taky nechci, aby partu přetrhala láska, chápeš?" a sednu si na bednu, když domluvím. Máme to tady docela útulný. Na zdech vynikají naše grafity, které jsem z velké části dělala já (jak jinak, když vedu tuhle bandu?) a máme tu pár skokánků na naše skejt cviky, abych si je procvičili.

"Myslím, že by jsem to měli asi už zabalit. Je skoro půlnoc a Chick je totálně na sračky." Kluci zvednou Chicka a odvedou ho domů. Já z Alishou se opíráme o sebe, aby jsme nehodili tlamu. "Hej, ségra, schod!" Pozdě, Alisha leží na zemi u bytu. Jak se na ni tak dívám, tak mi neunikne, že to asi nevydržela… "No, myslím, že dovnitř to zvládneš už sama, tak čau" a odejdu domů. Před dveřmi se naposledy nadechnu a odemknu.. Naštěstí není nikdo vzhůru, takže potichounku vlezu do pokoje, ale tak trochu mi to překazil skejt, který bezdůvodně ležel uprostřed cesty. Málem jsem hodila tlamu.
"I don't believe in meracles. I never did. Nothing ever happends here. So sick o fit…." To je už ráno? Pomyslím si a vstanu, když vypínám budík na mobilu. Vlezu do koupelky a ve vaně leží matka. Kráva… usne, když se koupe. Vylezu před barák a tam už na mě čeká Alisha. "Tak co? Měla jsi mokrý sny včera, když jsi přišla domů?" zeptám se a začnu se řezat. "Jak mokrý sny? To mají snad kluci, ne?" odvádí řeč Alish, ale když se na ni juknu, tak vidím jak se červená.
"Odprejskni, blbečku!" křiknu na nějakého prvňáka, který je u našich skříněk. Vyděšeně vykřikne a začne utíkat. Asi sem ho vyděsila, jelikož zakopl o vlastní nohu. To mi docela zvedlo náladu. "Trtej, máme ještě pět minut. Já se chci ještě nasnídat!" křičí na mě Alish.

Vlezeme do třídy a hned zpozoruji Jess. Třídní šprtka a barbie v jednom. To, že má slavný 2 bráchy, tak ze sebe dělá kdoví co. Pizda. "Ahoj Jess, máš opravdu krásný tričko. Takový jsem viděla prodávat u Ťamanů za 150 kaček" řekne Alish Jess a celá třída se řeže smíchy. "Ahoj, Alisho, já tě taky ráda vidím. Ale jestli se chceš dostat na hudební špičku, tak ti bráchové nezavolají" pohotově odpoví šprtka. "A máme vůbec jejich čísla? 0-800 buzeranti?" vykřiknu, když se přidržuji stolu, abych smíchy nespadla na zem. "Lastrengová a Delacuarová ke mě! Rozdejte testy a papíry. Bude tady hrobové ticho" zařve Beckhamová, když vejde do třídy.
Po škole


"Co budeš dneska dělat, Alex?" zeptá se Chick s nadějí v očích. "To nevím, ale nejdřív se asi pobliju. Podívejte se kdo přijel vyzvednout Jess." a kývnu na dva nezvané hosty. Teda aspoň pro mě, když se dívám na Alishu, která září štěstím. "Se z nich nerozteč!" vykřiknu a málem spadnu ze zábradlí, když si všimnu, že stojí u nás. "Čau krásko, neviděla jsi Jess?" zeptá se Tom a snaží se mě sbalit. "Za prvé, nehlídám vaši ségru kdy právě zvrací na záchodech a kdy se líčí. Za druhé se mě nepokoušej sbalit tak levnými triky a za třetí by ses měl vrátit zpátky na červený koberec zapózovat fotografům, říct něco o svým milostným životě, aby se nám tady mohla Alisha roztéct sama láskou k tobě. A za třetí na mě tak blbě nečum. Jdete lidi?" zeptám se, když jsem setřela toho buzáka. Místo odpovědi na mě všichni čuměj. "Počkej Alisho!" a rozeběhnu se za ní. "Alex, zapomněla jsi sis baťoh." "Díky" a vlepím mu hubanec na xicht.
"Alex to trochu přehnala, nemyslíš?" řekne CoolM ostatním. "Trochu?" Tohle bylo docela ostrý… Je všem známo, že je dost drzá rebelka, ale tohle fakt přehnala" odpoví FurQ a podívá se na dvojčata, kteří čekují na Jess.
Večer

"Dobrý večer, je Alish doma? Potřebuji s ní nutně mluvit" vyvalím na její mámu. "No jistě, drahoušku." Vejdu do jejího pokoje, který je celý polepený plakáty TH. Obdivuji její odvahu, že dokáže odpálkovat každého antifans. Já by jsem byla asi vyřízená, kdyby mi to řekli.
"Co tady chceš? Nadávat na TH? To ti nestačí, že je ponižuješ ve škole? Musíš je ještě ponižovat přede mnou?" vykřikne a já na ní vidím, že brečela. A to mě bolí ještě víc. "Plomiň mi.. já jsem se tě nechtěla dotknout a ani nevím co to do mě vjelo… Mohla by jsi mi to odpustit? Prosím.." a sednu si proti ní. "Pod jednou podmínkou," začne… ten pohled moc dobře znám, má něco za lubem, "že založíme hudební skupinu" pokračuje ve svým šíleným nápadu….

Návštěvnost 18.2.2008 - 24.2.2008

26. února 2008 v 18:53 | Angelika |  Statistiky
Pondeli: 37
Utery: 33
Streda: 32
Ctvrtek: 32
Patek: 24
Sobota: 27
Nedele: 23

Celkem: 208

Návštěvnost 11.2.2008 - 17.2.2008

26. února 2008 v 18:52 | Angelika |  Statistiky
Pondeli: 26
Utery: 22
Streda: 32
Ctvrtek: 32
Patek: 31
Sobota: 33
Nedele: 28

Celkem: 204

Návštěvnost 4.2.2008 - 10.2.2008

13. února 2008 v 18:50 | Angelika |  Statistiky
Pondeli: 30
Utery: 24
Streda: 22
Ctvrtek: 23
Patek: 41
Sobota: 38
Nedele: 40

Celkem: 218

Colorfull 2.0

9. února 2008 v 8:20 | Angelika |  Colorfull
mojeduse.blog.cz

Láska nebeská

8. února 2008 v 20:11 | Angelika |  Filmy

Láska nebeská, nová romantická komedie ve stylu Čtyři svatby a jeden pohřeb, Notting Hill a Deník Bridget Jonesové, nás zavede do současného předvánočního Londýna, kde se odehraje příběh skládající se z mnoha nádherných milostných historek - někdy romantických, někdy smutných, někdy pošetilých. Žádná nepostrádá svůj osobitý humor. Všude, kam se podíváte, způsobuje láska chaos. Od nově jmenovaného ministerského předsedy, který se zamiluje 30 vteřin poté, co vejde do úřadu na Downing Street, až po smolařského prodavače sendvičů, který nemá s dívkami ve Velké Británii prostě štěstí a raději proto odjíždí do Wisconsinu; od spisovatele, který dostal košem a vypaří se do jižní Francie utěšit své bolavé srdce, až po stárnoucí rockovou hvězdu, která se snaží o come-back za každou cenu; od nevěsty, které dělá starosti nejlepší přítel jejího muže, až po ženu, které dělá starosti její manžel; od chlapce, který se zakoukal do nejkrásněší dívky ve škole, až po jeho nevlastního otce, který se zakokukal do Claudie Schiffer. Tyto londýnské životy a lásky se setkají, smísí a nakonec vše vyvrcholí na Štědrý večer s romantickými, dráždivými a komickými důsledky pro všechny zúčastněné.

Fantom opery

8. února 2008 v 20:11 | Angelika |  Filmy

Hlas ji volá. Z temných koutů Opery, která je domovem mladičké sboristky Christine Daaé (Emmy Rossum), povzbuzuje její mimořádný talent. Jen učitelka baletu, paní Giryová, (Miranda Richardson) ví, že Christinin tajemný "Anděl hudby" je vlastně Fantom (Gerard Butler), znetvořený hudební génius, jenž obchází divadelními katakombami a děsí členy souboru. Temperamentní diva La Carlotta (Minne Driver) naštvaně odejde uprostřed kostýmové zkoušky na nejnovější inscenaci. Divadelním šéfům (Simon Callow a Ciarán Hinds) nezbývá nic jiného než do světel reflektorů postavit Christine.

Let's dance

8. února 2008 v 20:09 | Angelika |  Filmy

Tyler Gage je rebel na špatné straně Baltimoru, který má však sen, že se jednoho dne odtud dostane. Nora je prvotřídní prima balerína, která navštěvuje v Baltimoru ultra-elitní Marylandskou školu umění, a jediná věc, která stojí v cestě její jasně zářivé budoucnosti, je najít skvělého tanečního partnera pro své vystoupení. Když se Tyler kvůli potížím se zákonem dostane do Marylandské školy umění na veřejně prospěšné práce, je pro všechny jen drzým outsiderem. Jeho taneční nadání se však nezapře a Nora zjistí, že v tomto drsném klukovi je něco víc. Podaří se oběma realizovat své sny? A co láska? Nezkomplikuje jim životy?

Underworld

8. února 2008 v 20:09 | Angelika |  Filmy

Po staletí obývají Zemi dvě rasy, které nepatří do lidského rodu. Aristokratičtí VAMPÝŘI čili upíři a jejich zavilí nepřátelé, brutální LYKANTI, vlkodlaci. Lidé na jejich existenci nevěří, traduje se jen v pověrách a hororových příbězích. Ale oni zde jsou a vedou odvěký boj na život a na smrt o nadvládu nad těmi druhými. Mohlo by se zdát, že ta byla jednou provždy nastolena, jenže zdání klame. Je o tom přesvědčena vampýrská bojovnice Selene (Kate Beckinsale), která odhalí, že Lyřané chystají další velkou akci. Tentokrát si brousí zuby na mladého doktora - člověka. Selene se snaží mladíkovi jménem Michael (Scott Speedman) pomoci a ochránit ho před útokem z podsvětí. Současně se do něj zamiluje a tím vše zkomplikuje... Čím více se zamotává do připravovaného únosu Michaela, tím více získává informace, které ji děsí. Nezadržitelně se totiž blíží okamžik stvoření nového predátora, který kombinuje sílu vampírů i vlkodlaků. Přitom nemá žádné z jejich slabých stránek. Takové monstrum by dokázalo narušit rovnováhu obou ras, a co hůře, zvrátilo by jí ve prospěch LYŘANŮ.

Super náhradník

8. února 2008 v 20:08 | Angelika |  Filmy

Středoškolačka Viola je nadšená hráčka fotbalu a udělá pro něj cokoliv! Dokáže využít i toho, že její dvojče, bratr Sebastian, nenastoupí do školy a nemůže se tak zúčastnit očekávaného fotbalového turnaje. Neváhá ani minutu a rozhodne se za něj přestrojit. Tato hra se jí daří až do okamžiku, kdy se zamiluje do spolubydlícího Duka. Ten ale touží po její atraktivní kamarádce Olivii. Situace se ještě víc zkomplikuje, když se nečekaně vrátí pravý Sebastian.

Kolik svobody potřebuje chlap a kolik jsme schopné mu dát?

8. února 2008 v 17:22 | Angelika |  Ze života

Na jednoduchou otázku jednoduchá odpověď: hodně! Rozhodně není vhodné mučit partnera otázkami typu: Kam jdeš? Kdy přijdeš? Co tam budeš dělat? Nebo: Proč tam jdeš? Proč nemůžeš být tady se mnou?

A pokud ho přece jen těmito otázkami častujete, vězte, že mu tím dříve či později polezete na nervy! A také tím docílíte toho, že vám začne lhát. Prostě poskytněte svému partnerovi přesně tolik svobody a volnosti, kolik byste jí chtěla mít vy sama. Předpokládejte, že váš partner je dospělý a svéprávný.

Takového, který není, byste stejně nechtěla! Dospělý člověk má v sobě jistou dávku zodpovědnosti, každý sice jinou, ale každý ji má! Pokud je to s tou zodpovědností slabší, tak ho usměrňujte velice jemně a nenápadně, zkrátka diplomaticky. Když splní, co slíbil, chvalte ho. Chvalte ho, co to jen půjde. Je to vždycky mnohem více motivující, než dělat scény, když se třeba někde zdrží anebo nezvládne to, co jste po něm chtěla.

Byla byte sama proti sobě, kdybyste porušovala jeho soukromí. Taky by se vám nelíbilo, kdyby vám někdo kontroloval mobil, e-maily, poštu, kapsy... Stejně tak by bylo pro vás velmi ponižující, pokud byste ho po každém návratu domů podrobovala křížovým výslechům. Jistotu, že nelže anebo, že je všechno tak, jak má být, tím stejně nezískáte.

Velkou chybou by bylo žárlit na všechny ženy, které se v jeho okolí objeví, se kterými promluví. Prostě si věřte, věřte sobě i jemu a tomu, že miluje jen vás. A pokud by tomu přece jen tak nebylo, žárlivými scénami ho akorát do náruče té druhé vženete! Stejně nesmyslné je žárlit na partnerovy kamarády. I vy přece máte své kamarádky a nepřejete si, aby vám přítel zakazoval se s nimi stýkat. A naprosto nesmyslné je omezovat svůj život jen na partnera a trávit s ním veškerý volný čas.


Možná se to jemu omrzí dřív než vám, možná naopak, ale každý má mít své koníčky, své přátele a své volno. Pro chlapa je kamarádství s jinými chlapy nesmírně důležitou součástí života.

A pokud vás muži mezi sebe nezvou, nechte partnera, aby šel sám. Jinak vás jeho kamarádi nazvou "stíhačkou", a to se vám určitě líbit nebude. A pokud máte pocit, že přítel s kamarády tráví opravdu mnohem víc času než s vámi, je potřeba se zamyslet, jestli chyba není na vaší straně. Jestli to třeba už s jeho kontrolováním nepřeháníte, jestli už si takzvaně nepotřebuje od vás odpočinout. Udělejte se pro něj vzácnou. Nečekejte na něj pořád doma. Dejte mu zakusit ten pocit, že přijde domů a nikdo ho tam nečeká, ani vy, ani teplá večeře.

A uvidíte, že se bude příště snažit, aby vás nenechal doma dlouho samotnou. Taky mu třeba začne vrtat hlavou, kde a s kým jste. A vy mu jen suše odpovíte: Víš, bylo mi bez tebe doma smutno, tak jsem šla na kus řeči ke kamarádce. Uvidíte, že to zabere.

Návštěvnost 28.1.2008 - 3.2.2008

8. února 2008 v 17:18 | Angelika |  Statistiky
Pondeli: 15
Utery: 24
Streda: 32
Ctvrtek: 30
Patek: 46
Sobota: 27
Nedele: 36

Celkem: 210

Návštěvnost 21.1.2008 - 27.1.2008

8. února 2008 v 17:18 | Angelika |  Statistiky
Pondeli: 28
Utery: 18
Streda: 35
Ctvrtek: 22
Patek: 31
Sobota: 32
Nedele: 27

Celkem: 193