Červenec 2008

Přihlášky do SONBarvu 0.1 KONEC

25. července 2008 v 17:45 | Angelika |  Ostatní soutěže
Soutěž o nej barvu
Do komentářů napiš tvůj nick, blog a barvu.
Přihlašovat se můžete do 02.08. 2008

Jsou naše zlozvyky v normálu?

24. července 2008 v 14:49 | Angelika |  Ze života

Snad všechny z nás mají své slabůstky nebo zlozvyky. Jitka je posedlá cvičením, Míša nakupuje kosmetiku do zásoby, Dita si neustále namotává vlasy na prsty, Mirka je pověrčivá a Petra si kupuje neustále nové boty. Často i samy nad sebou uvažujeme, jestli jsou tyhle naše "obyčeje" ještě normální.
Většina drobných zlozvyků je neškodná, nesmí nám však přerůst přes hlavu. Někdy je však hranice mezi poruchou a zlozvykem velmi tenká.

Zlozvyk může být neškodný, ale závislost už nebezpečná. Jako zlozvyky mohou na první pohled působit neurotické poruchy. Ty jsou ale mnohem nebezpečnější. Snad nejvíce jsou nebezpečné takzvané kompulzivní poruchy. Jistě jsme o nich už mnohokrát přinejmenším slyšely - jak Jana chodí neustále kontrolovat, jestli zamkla auto, anebo Eva má problémy s tím, že si nepamatuje, zda po žehlení opravdu vytáhla žehličku ze zástrčky. Takto postiženému člověku se neustále vkrádá na mysl myšlenka, že jestli nezkontroluju, zda jsem opravdu zamkla, vykradou mě! V takovémto případě je potřeba však již vyhledat psychologa anebo psychiatra.

Věnujme se ale spíše jen té lehčí formě - zlozvykům. Dita si pramínek vlasů navíjí na prst vlastně zcela nevědomky. Spíše už z jejího pohledu se dá vyčíst, že se právě zasnila. Možná to její přítel považuje za roztomilé, jak sama říká, ale ženy takhle často flirtují. Sama si ale uvědomuje, že to může být nevhodné zvláště třeba, když sedí u šéfa na poradě. A tak nás sama poprosila, abychom ji upozornily, když to zase bude s vlasy zkoušet a namotávat si je.
Ty z nás, které nevyjdou z domu bez svého talismanu, jasně tímto dávají najevo, že mají silnou potřebu mít všechno pod kontrolou. Místo toho bychom se měly spíš zamyslet nad svou nejistotou, hledat její prameny. Petra, která má doma víc bot, než kdy vůbec stihne unosit, přesto stále touží po nových. Některé ženy zkrátka rády nakupují boty zrovna proto, že jim padnou i tehdy, když přiberou. Problém vzniká, když tyhle nákupy začne utajovat před rodinou. Petra by se měla tedy spíš zamyslet, jakou vnitřní prázdnotu si nákupem bot kompenzuje.


Zkrátka škála lidských zlozvyků je opravdu přepestrá. Může to být třeba samomluva, víra v talismany anebo šlapání na kulaté kanály… Některé z nás tak zlozvyky pomáhají uklidnit, jiní díky zlozvykům mohou cítit až obtěžující nutkavé myšlenky. Kritické to však začíná být ve chvíli, kdy nás na naše zlozvyky, a třeba i na nevhodné chování začne upozorňovat naše okolí. Pak už je potřeba se jich zbavit anebo alespoň je nahradit uvědomělejším chováním.
Tak ať se vám daří úspěšně prát s vašimi slabůstkami!

Colorfull 2.8

24. července 2008 v 14:49 | Angelika |  Colorfull
mojeduse.blog.cz

Colorfull 2.7

24. července 2008 v 14:49 | Angelika |  Colorfull
mojeduse.blog.cz

Colorfull 2.6

24. července 2008 v 14:49 | Angelika |  Colorfull
mojeduse.blog.cz

10 letních koktejlů, které byste měli ochutnat

23. července 2008 v 11:57 | Angelika |  Zajímavosti
1. Margarita (Mexiko)


Ingredience: tequila, cointreau (pomerančový likér), limetková nebo citronová šťáva, sůl
Proslavena americkým seriálem Přátelé, koktejl Margarita pochází stejně jako jeho nejdůležitější část, tedy tequila, z Mexika. Ačkoliv se dnes objevují různě dochucené a zbarvené varianty koktejlu, od malinově červené až po neonově zelenou, jediná originální má jemně žlutý nádech. Ve své rodné zemi je nápoj tak proslulý, že se 22. února slaví Národní den margarity.

2. Pimm's (Anglie)


Ingredience: likér Pimm's No. 1, limonáda, máta, jahody, okurka, pomeranč
Jak už název napovídá, základní složkou koktejlu Pimm's, je stejnojmenný likér, který stvořil barman James Pimm v devatenáctém století. Likér, jehož složení zůstává dodnes přísně střeženým tajemstvím, se používá hned v několika koktejlech. Například v jeho wimbledonské variantě ucítíte i chuť šampaňského. Ať už si ale užíváte tenisový turnaj nebo jen tak posedáváte v zapadlé anglické hospůdce, likér říznutý limonádou s kousky ovoce vám jistě zachutná.

3. Sangria (Španělsko)


Ingredience: červené víno, brandy, voda, čerstvé ovoce
Ovocný nápoj ze Španělska se pomalu začíná stávat nedílnou součástí letních grilování i u nás v Čechách. Originální recept zahrnuje červené víno, brandy a kousky broskve, melounu a citrusových plodů. V podstatě je ale jen na vás, co všechno do tohoto španělského punče přidáte. Zkusit můžete například jablka, jahody nebo ananas. Pro zvýraznění chuti můžete přidat i skořici. A pro správnou španělskou atmosféru zkuste k džbánu sangrie připravit i španělské chuťovky tapas.

4. Negroni (Itálie)


Ingredience: gin, sladký vermut, Campari bitter
Temně červený koktejl byl údajně vymyšlen na počátku 20. století v jedné florentské kavárně, když hrabě Camillo Negroni požádal, zda by mu mohli jeho oblíbený nápoj "trochu okořenit" tak, aby měl větší říz. Koktejl se díky jeho "síle" nedoporučuje pít na lačný žaludek.

5. Long Island Iced Tea (New York, USA)


Ingredience: vodka, tequila, rum, gin, triple sec, sour mix (sirup a citronová šťáva), cola
Koktejl s nevinným čajovým jménem v sobě ukrývá pořádného "lomcováka". Vždyť i Marge Simpsonová okusila jeho chuť a skončila opilá a napadená opicemi při kouzelnické show. Pořádná "opice" vás koneckonců také nemine, přeženete-li to s tímto ač lahodným, ale o to víc záludným nápojem.

6. Mojito (Kuba)


Ingredience: bílý rum, hnědý třtinový cukr, limetky, máta, sodovka
Jeden z oblíbených nápojů Ernesta Hemingwaye je nejznámějším kubánským nápojem vůbec. U nás je mojito rovněž velmi populární nejen pro svou výbornou mátovo-limetkovou chuť, která dokáže osvěžit i v těch nejhorších parnech, ale i pro jednoduchou přípravu.

7. Piña Colada (Portoriko)


Ingredience: bílý rum, kokosový sirup, ananasový džus
Další exotický koktejl, který se u nás těší oblibě. Sladká piña colada vznikla na ostrovním Portoriku v roce 1954 a od té doby je prezentována jako jeho oficiální nápoj. Často jsou její barevná paraplíčka viděna především u dámských návštěvnic barů a pláží.

8. Caipirinha (Brazílie)


Ingredience: cachaça, třtinový cukr, limetky
Základní složkou brazilského národního koktejlu je další národní bohatství a to cachaça (rum destilovaný z cukrové třtiny). V koktejlu se skvěle skví sladká rumová chuť s osvěžující limetkou.

9. Pisco Sour (Peru)


Ingredience: pálenka pisco, limetková šťáva, cukrový sirup, vaječný bílek, angustura (hořký bylinný likér)
Koktejl Pisco Sour je pokladem, který údajně na počátku dvacátého století vymyslel jeden americký barman v Peru. Přesto je předmětem sporů - v sousedním Chile dodnes tvrdí, že koktejl je jejich vynálezem. Ať už to bylo jakkoliv, hlavně že chutná.

10. Singapore Sling (Singapur)


Ingredience: gin, třešňová brandy, cointreau, benedictine (bylinný likér), grenadina, ananasový džus, citronová šťáva, angostura
Koktejl proslavený spisovatelem Hunterem S. Thompsonem v knize Strach a hnus v Las Vegas, vymysleli ve slavném singapurském hotelu Raffles krátce před první světovou válkou. Výrazný koktejl vás potěší příjemnou červenou barvou i exotickou chutí. Singapore Sling je i název bizardního hororu z roku 1990, který natočil řecký režisér Nikos Nikolaidis.

Návštěvnost 14.7. 2008 - 20.7. 2008

21. července 2008 v 8:58 | Angelika |  Statistiky

Pondeli: 36
Utery: 41
Streda: 29
Ctvrtek: 28
Patek: 31
Sobota: 16
Nedele: 52

Celkem: 233

Zůstaneš sama 4

20. července 2008 v 20:04 | Angelika |  Zůstaneš sama

"Co se stalo, Nicolasi?" vykřikne vyděšeně Bill a sehne se k Jess. "Něco, co se mělo stát už dávno" řekne a dívá se do země. "Počkat, vy se znáte?" užasnu. "A proč by ne? Vždyť je to náš nejlepší kámoš!" odsekne Tom a dívá se na přijíždějící se sanitku. Po té jí naloží a odvezou do nemocnice. Tom a Bill jedou za sanitkou a já jen přihlížím.
"Proč jsi mi to neřekl? Proč jsi mi zalhal?" naštvu se…. "Protože by ses chovala jako teď. Nechtěl jsem přijít o tvé přátelství!" Zamyslím se. "Nechceš jet za nimi?" vyruší mě. Po chvilce váhání nastoupíme do taxíku.

Když přijedeme do nemocnice, uvědomím si, co jsem udělala. "Měla by jsem si promluvit s dvojčaty, ale jí se omlouvat nebudu" řeknu Nicolasovi a přisednu si k dvojčatům, kteří sedí opodál… "Kluci, je mi to líto, že jsem se porvala s Vaší ségrou." "Neomlouvej se, stejně si za to mohla sama, když nejsme doma, tak neznamená, že neznáme svoji sestru. A tu zkušebnu jsme ji ani nechtěli dát, protože víme jaká je… Ale za to vy ji využijete lépe. Doufám, že nás brzo pozvete na nějaký soukromý koncert. Už jsme to probíraly s Alishou." Já jen poslouchám, ale myšlenkami jsem úplně někdy jinde…." "Alex, vnímáš?" a zatřese se mnou Nicolas, který právě přišel. Jen něco zahučím a vstanu. "Myslím, že by jsem měla jít už domů. Tady stejně nic nezmůžu." Bill se zklamaně na mě podívá a otevře ústa jako kdyby mě chtěl zastavit, ale Tom to udělá za něj. "Počkej přece, nechceš jít s námi na mejdan?"

Nakonec mě kluci ukecali, tak jsme vyrazili směr tourbus. Byla jsem trochu nervózní z body guardů. Tak divně se koukali…. "Jich se nemusíš bát, oni nás chrání" řekne mi potichu Bill. Jen nervózně polknu a nastoupím do busu. Celkem pohodlné a útulné a zasednu ke stolu. "Kde je Georg a Gustav?" zeptám se a hledám další známky života v buse….. "Jedeme pro ně?" zeptám se kluků, ale jak vidím jejich pohledy, tak mi je jasné, že pro ně ani necudou jet… "Hotel je moc daleko a my by jsme tam přijeli moc pozdě, stejně budou už spát" odvětí Tomajz a kouká na mě jako bacil na lékárnu. "Jdu na záchod se trochu upravit" a nasměruju si to směr WC. Když se konečně vymotám z WC, tak do koho nenarazím před dveřmi.. na Toma.mojeduse.blog.cz
"Ty mě snad špehuješ nebo co?" "To bych si nikdy nedovolil, já přemýšlím…." zvážní… "Aha, ty přemýšlíš… A nad čím? Jak ošukat další holku?" A začnu se nehorázně smát, v tom mě popadne a dotáhne na záchod a zavře za sebou. "To si opravdu myslíš, že holku ošukám a odkopnu?" "Ne, ty ji ošukáš a necháš. A to je velkej rozdíl." Chytne mě za ruku a stále se ke mně přibližuje. Pomalu se naklání a…. Bill otevře dveře. "Sorry, ale jsme tady" řekne nevrle a vrhne na Toma zlostný pohled, jako kdyby věděl, co má za lubem. Na podpatku se otočí a vyjde s Nicolasem z busu. S Tomajzem vystoupíme do nočního neklidu a jdeme do klubu. Můj osobní anděl mě doprovází až k baru, kde je už Bill, Nicolas a překvapivě Alisha. "Někoho ti představím:" A koho?" zeptám se, ale musím řvát, aby mě Tom slyšel. "Vidíš tu barmanku, která je právě u DJ? To je Longr. Chodí s Georgem." Já si zvědově prohlížím… Má dlouhé hnědé vlasy a slušivý kostýmek. "Co tady děláš?" zeptá se překvapivě Alisha… "Na to stejné jsem se chtěla zeptat tebe…. Já jsem zmlátila Jess a tam jsem se setkala s dvojčaty." "Já jsem myslela, že to táhneš s Chickem…" řekne nevinně a já vypěním. " Do toho ti nic není, ale když už to víš, tak to byl velký omyl. Já jsi nic víc nemám a nikoho nepodvádím.." Vezmu si vodku, kterou Long přinesla pro Toma, vyklopím jí do sebe a vypadnu od tam na čerství vzduch.


Za mnou jde zadýchaný Nicolas. "Počkej Alex!" zakřičí tichem nočního klidu a přiběhne ke mně, chytí mě za ruku. Zastavím se v hrobovém tichu a poslouchám vzdálené dunivé rytmy hudby, které se ozývají z klubu. Nakloním se k Nicolasovi a přemýšlím, co říct, ale je to zbytečné. Pevně mě chytí za ruku a ruku v ruce šoupavým krokem projdem přes ulic do tmavého parku osvícenými pouličními lampami., které matně osvětlují naše tváře. V tichosti si sedneme k nejbližší lavečce. Ledový vánek mě ovane a já se otřesu zimou. Nicolas pustí moji křehkou ruku a vysleče si mikinu, poté mi ji podá a usměje se. Vděčně ho obejmu a narvu se do o číslo větší mikiny. V jeho milých očích vidím odraz několika hvězd a pousměji se. "Pojď do tourbusu, je zima" zašeptá Nicolas a chytne mě jemně za ruku. Vracíme se přes hlučnou ulici a na parkovišti se zastavím. "Počkej, musím zavolat domů" a spěchám k telefonní budce. Po té vejdeme do busu, kde na nás nedočkavě čeká Bill s Tomem.

Vysmátí chlápci

19. července 2008 v 21:07 | Angelika |  Řetězce
Výýtlem!

Vydíš tyhle 3 chlapíky? Jsou celkem vysmátý co? Jesli chceš být taky vysmátá, tak se připiš do sloupečku a napiš, kterej se ti zdá ten nejlepší.

»*Mišpul[Q]a » ten 1. je nej :D
»Andyna ♥ » Souhlasím xD ten 1. je nejlepší xD
»SouLi* » aky souhlasííím 1. je nej
»Luczynka<3 » tky 1. xD
»Miss-Lussii =* ten druhý...ptz Jim Carey 4ever :D:D
»*KlarušKa* Ten 1 je mrtě ale ostatní též xD
»Angelika
ten 1. je upe nejvíc krutej LoL :D

Lenka Lanczová - Vůně deště

16. července 2008 v 17:06 | Angelika |  Knihy
Třeťačka Pavla žije společně s rozvedenou maminkou ve starém klidném bytě v centru města, studuje na zdravotním lyceu, věnuje se svým koníčkům, má fajn kamarádky i pár dobrých přátel a na starosti pouze to, kam jít o víkendu zapařit či kde sehnat prima kluka, do kterého by se mohla zamilovat, aby kámoškám a jejich klukům nedělala křena. Velkou naději skýtá David, slibně se rozvíjející známost přes Internet, se kterým se prozatím osobně nesešla. Ve chvíli, kdy se máma rozhodne vyřešit bytový problém přestěhováním ke svému příteli, vdovci se čtyřmi dětmi, je po klidu a vše vzhůru nohama. Pavla rázem není jedináček a její noví potenciální sourozenci dělají vše pro to, aby jim bydlení ve Vesně, vile na samotě za městem, co nejvíc znepříjemnili. A aby všeho nebylo málo, objeví se kluk, který by mohl být tím pravým, kdyby … Kdyby tu nebyla spousta dalších problémů a komplikací - a také jeden pořádný malér, do kterého Pavla spadne po hlavě.

Román o hledání a potřebě lásky a také o průšvizích a chybách, kterými se ne vždy člověk učí.


Zraněná

16. července 2008 v 12:58 | Angelika |  Cizí tvorba

A tak to je, řekls,
Pustil moji ruku
A uchopil tu její.
A mě nezbylo
Než kývnout.
A celou cestu domů
Jsem jen kývala hlavou.
A kývám jí i teď
A nebrečím a nezoufám.
Jen prostě kývu.
A já už vlastně
Ani nejsem mnou,
Ale jsem tou,
Již jsem byla,
Než jsi mě poprvé, chytil za ruku.
A ta, již jsem teď zase já,
Už nemluví a nesměji se
A prostě jen kývá a čeká,
Až jí zas někdo vezme za ruku.

Seznam povídek

15. července 2008 v 12:10 | Angelika |  Seznam FF

Přes Durch den Monsun (*Zde*)
Téma Co se stane, když fanynka přejde přes Durch den Monsun?
Děj Zaslepená láska
Postavy Tokio Hotel, Anges
Kapitoly ???
Stav Nedokončeno
Autor Angelika
___________________
Way To Fame (*Zde*)
Téma Tokio Hotel
Děj Nenávist, láska..?
Postavy Tokio Hotel
Kapitoly ???
Stav Dokončeno
Autor Billinka
_________________
Zůstaneš sama (*Zde*)
Téma Dvě kvězdy, které jsi jdou po krku nejen ve světě šoubiznisu.
Děj Zakázaná láska
Postavy Alexka, Jess, Bill, Tom, Nicolas, Alisha + další
Kapitoly 7
Stav Dokončeno
Autor Angelika

Návštěvnost 7.7. 2008 - 13.7. 2008

14. července 2008 v 16:17 | Angelika |  Statistiky

Pondeli: 29
Utery: 40
Streda: 28
Ctvrtek: 25
Patek: 21
Sobota: 46
Nedele: 29

Celkem: 218

Jak zvýšit touhu ve vašem vztahu?

14. července 2008 v 10:58 | Angelika |  Ze života
Na červené podvazky a afrodiziakální večeře rovnou zapomeňte. Všechno začíná v hlavě! Na počátku vztahu bývá rajcovní všechno - jak se usmívá, jak se nemůžete dočkat okamžiku, kdy ho zase spatříte, jak si kupujete lehce průsvitnou halenku na další rande...


Toužíte po sobě už jen proto, že se na sebe těšíte, že si v představách odehráváte, jak bude probíhat další setkání nebo naopak vzpomínáte na to předešlé. Neustále se udržujete ve stavu lehké rozechvělosti, a pak stačí jen málo - letmý dotyk, polibek - a vy touhou doslova planete. Po nějaké době ale touha vyprchává, přestože se stále milujete a snažíte si ji udržet, jako by vám proklouzávala mezi prsty. Zkoušíte všechno - sexy prádlo, nejrůznější sexuální pomůcky, nové polohy, účes, ale výsledkem je maximálně chvilkové povzbuzení chtíče. Po milování se milý opět odebere do hospody/k počítači/k televizi a opět je vše při starém. Co s tím?

Znovu se zamilujte - do sebe!

Říká se, že křestním jménem lásky je Zájem. Pokud to ale se zájmem přeháníte, začne láska vašeho milovaného dusit a nevědomky vytváříte napětí touze nepřející. Muži milují samostatné slečny, ze kterých vyzařuje pohoda a sebevědomí. Ženy se obvykle po nějaké době stávají na svém partnerovi ať už více či méně závislé - což je sice na jedné straně pro muže příjemné (mají tak pocit jistoty ve vztahu), na druhé straně ale právě tato jistota dusí jeho touhu. Každý muž je ve svém jádru dobyvatel, a pokud nemá co dobývat, ztrácí zájem! Klíčem je tedy vzbudit v muži opět - i kdyby jen malý - pocit nejistoty! Neznamená to ale začít svádět jeho nejlepšího kamaráda nebo vyrážet každou noc do baru nadmíru vyzývavě oblečená. Znamená to myslet sobecky hlavně na sebe. Jednoduše dělejte, co vás baví, dejte mu najevo, že si umíte užívat života i bez něj!


Co zvládnete sama, si sama také udělejte - neproste jej o pomoc s každou prkotinou. Získáte tak zase pocit samostatnosti a ten zase posílí vaše sebevědomí. To vše ale čiňte s úsměvem, pro své dobro, ne na truc, s myšlenkou "A teď mu ukážu!" Až si začnete vážit sama sebe a užívat života i se svým Já, budete vysílat právě ty vibrace, které muže tolik přitahují.

Nedávejte mu vše, co chce

Můžete se s ním vyspat kdykoliv vám dá najevo, že po vás touží, anebo také můžete milování oddalovat. Nejprve se s ním jen líbáte, pak se necháte i hladit, pak - ve chvíli, kdy už jste oba ve spodním prádle, si necháte v mobilním telefonu vyzvánět upomínku a předstíráte, že si musíte honem něco zařídit. Takto se vytváří touha. Platí to především pro ty, co vztah teprve začínají. Nedávat muži hned to, co chce, se ale vyplatí i po letech soužití. Napínejte jej, překvapujte! Pozor také na posluhování a přílišné hýčkání - muži sice milují ženy pečovatelky, ale více je rajcují potvory - nabízejí totiž vzrušení a nebezpečí!


Užívejte si sex - ve své hlavě!
Věděla jste, že se ve chvíli, kdy myslíte na sex, stáváte přitažlivější? Dovolte si popustit uzdu fantazii a myslete na cokoliv, co byste si přála v pelechu zažívat, a to tak často, jak je jen libo. Až to na vás přijde, nečekejte, zda bude mít váš partner zrovna chuť - potěšit se přeci můžete i sama! Objevte znovu radost ze svého těla a mluvte s partnerem více o sexu. Nebojte se být odvážnější, choďte před ním v šatech bez spodního prádla, drážděte jej svými představami nebo nenápadnými sexuálními náznaky. Roznítíte tak touhu nejen v něm, ale i sama v sobě!

Okousané nehty? NE!

14. července 2008 v 10:54 | Angelika |  Ze života

Říká se, že nehty jsou vizitkou každé ženy. Zamyslela ses někdy nad tím, jaké nehty jsou ideální? A co jejich úprava a kousání? Jaké nehty jsou vlastně ozdobou každé ženy? Existuje nespočet variant jejich úprav, a to od délky, přes zastřihnutí, barvy, vzory, ozdoby, atd.

Odstrašujícím případem jsou okousané nehty, které o své majitelce vypovídají, že o svůj zevnějšek příliš nedbá a o nehty pak dvojnásob. Mně osobně se takové nehty nelíbí, ale musím se přiznat, že občas se jim taky nevyhnu. Když se přistihnu, je už obvykle pozdě a musím pak čekat, než mi opět narostou. Jednou jsem zkoušela nalepit si nehty umělé, ale s mou šikovností mi to nešlo.

Nelíbí se mi ani nehty, které jsou příliš přepěstěné a zároveň příliš dlouhé. Vždy, když je na nějaké ženě vidím, napadá mě otázka, zdali je tato žena vůbec použitelná při běžných domácích pracích a také to, jak vlastně vykonává své základní potřeby. Přeci jen, uchopit toaletní papír s takovými pařáty a nasměrovat jej tak, aby splnil svůj úkol, musí být celkem problém, nemyslíte? A co teprve koupání, oblékání, psaní na klávesnici, atd. A takových žen je skutečně mnoho!


Chceš-li své krásné, středně dlouhé a hlavně přírodní nehty s jemně zakulacenými okraji a rovným středem zkrášlit, doporučuji pastelové odstíny laků, anebo výživný bezbarvý lak, který nehtům dodá zdravý vzhled a zároveň také lesk. Šmrnc takovým nehtům můžete dodat pomocí různobarevných třpytek, francouzské manikúry, speciálních samolepících ozdob nebo kamínků.