Červenec 2009

Teplotní vedra!

17. července 2009 v 20:33 | Angelika <333
Ahojky všem,

dneska jsem se málem zbláznila. Celý den jsem trčela doma a k tomu ty vedra! Mě málem šiblo. Já by jsem šla ven - aspoň by jsem si mohla zapálit a uklidnit, jenže jsem se musela balit do Chorvatska. A když jsem byla už zbalená, tak se mi už nikam nechtělo, protože by jsm se musela vysprchovat, namalovat a bylo už pozdě.

Ale stejně mám pocit, že nejsem vůbec zbalená. Dobrou noc... Angelika <333

Návštěvnost 6.7. 2009 - 12.7. 2009

17. července 2009 v 14:50 | Angelika <333 |  Statistiky
Pondeli: 12
Utery: 21
Streda: 10
Ctvrtek: 7
Patek: 8
Sobota: 11
Nedele: 6

Celkem: 75

Domácí pleťové masky

16. července 2009 v 22:37 | Angelika <333 |  For Girls

Zázračný olivový olej
Tato maska je určena pro ženy, které mají suché a lámavé vlasy a roztřepené konečky. Pokud do této skupiny patříte, není nutností brát ihned nůžky a poškozené konečky ostříhat. Zkuste jim dát ještě jednu šanci a dopřát masku z olivového oleje. Ten má skutečně zázračné účinky. Stačí konečky namočit cca 5 cm (pokud jsou zničené více, tak podle potřeby) do kvalitního olivového oleje.

Aby byl účinek ještě větší, vlasy zamotejte pod igelitový sáček a nechte 20 minut v teple působit. Po dvaceti minutách olej spláchněte teplejší vodou (ne horkou!!!) a nechejte přirozeně uschnout. Olivový olej obsahuje vitamin E, který Vašim vlasům dodá vitamíny a živiny. Masku je nutno opakovat alespoň co dva týdny. A vaše konečky se změní k nepoznání.

Kyselý citron
Pokud se již delší dobu nemůžete zbavit otravných lupů, zkuste následující ozdravnou kůru. Vymačkejte šťávu z 1 citronu, smíchejte ji s litrem vlažné vody a vmasírujte do vlasů. Pozor - pokud máte zničené vlasy, masku aplikujte jen do 2/3 vaší délky. (Konečky by se mohly citrónovou šťávou více narušit) Nechte působit 20 minut a potom opláchněte studenou vodou (ta příznivě působí na pokožku hlavy)

Sladký banán
Máte křehké a lámavé vlasy? Nevadí, můžete jim pomoct! Stačí oloupat obyčejný banán, rozetřít ho v misce vidličkou, popřípadě rozmixovat a nanést na mokré vlasy. Směrem od kořínků, až ke konečkům. Vlasy můžeme zabalit do folie a ručníku. Vyživující masku necháme působit20 minut a potom pomalu oplachujeme proudem vlažné vody.
Z vlastních zkušeností vím, že dostat banánovou masku z vlasů pryč není nic lehkého, chce to trpělivost a trošku víc času. Hlavně vlasy promyjte dokonale, ať se vám nestane, že ještě druhý den budete vybírat banánové kousíčky, které ve vlasech uvízly.

Jogurtové potěšení
Chcete dodat svým vlasům lesk? Zkuste je potěšit jogurtem. Stačí smíchat jeden bílý jogurt se lžící medu a nanést na navlhčené vlasy. Nechte působit15 minut. Poté opláchněte vlažnou vodou a zabalte do ručníku. Masku můžete opakovat každý třetí den, vlasům neuškodí, spíš naopak.

Report z Masters of Rock 2009

16. července 2009 v 14:10 | Angelika <333 |  Diář

Jelikož to bude asi opravdu dlouhý článek, tak nepočítám, že si to někdo přečte. Až na pár opravdu věrných lidí, kteří ví o čem mluvím a zajímá je to. A ti ví, o kom mluvím.
A omlouvám se za chyby, psala jsem to ve spěchu.

Takže, aby jsem to trochu zkrátila. Do Vizovic jsme jeli už ve středu, protože ve čtvrtek je tam největší nával. Ten příjezd přeskočím, stejně není nijak zajímavý. Ale aby jsem to upřesnila, tak tam nás nakonec bylo přes 20. Tak rozsáhlá parta. Polovinu lidí jsem viděla poprvé, takže jsem si s nimi neměla ani co říct, ale to se potom vsáklo.

Ale vůbec jsem se nevyspala, jelikož můj trochu trhlí strejda vůbec nespal a chlastal. A ráno všechny budil. Docela sranda.

Co vím, tak ve čtvrtek hráli docela dobře In Extremo. Já jsem na nich nebyla, ale z toho areálu to šlo slyšet až na horu. My jsme se šli podívat až na Rage, Nightwish a potom tam byl Shaman a Orchestr - ti byly prý taky dobří. Aby jsem pravdu řekla, tak Rage nezklamali ani nepřekvapili. Čekala jsem to od nich.

A od 23:00 hráli Nightwish - když to řeknu na plnou hubu, tak mi to neuvěříte. To byl fakt PROPADÁK. Hudba byla fakt úžasná jako vždy, ale ta zpěvačka?! TRAPAS. Takový trapas si udělala. Kdyby místo ní zpívala nějaká puberťačka Šmoulíky, tak to vyjde nastejno. Opravdu si nevymýšlím, ale bylo to hrozné. A to tam říkali všichni. 3 - 4 písničky a musela jsem jít pryč. Na to jsem se nemohla dívat.

Když si poslechnete písničky staženou z internetu, tak jsou 100x lepší. A to většinou písně na živo jsou lepší. U Nightwish s Anett to bylo naopak. Jak říkám, hudba opravdu skvělá.. ale ten hlas? Nestíhala to. Nedokázala to uzpívat na živo. Nechci jí jenom nadávat, že to prostě neuzpívala. Je pravda, že já by jsem to nedokázala taky. Uznávám, že se snažila. A to opravdu, ale snažení někdy není všechno. Za to má můj obdiv, ale opravdu se mi to nelíbilo.

Pro ukázku jedno video:


Jestli někdo bude i tak tvrdit, že to uzpívala, tak nemá asi hudební sluch. Nightwish mě opravdu zklamali. A to jsem se na ně tak těšila! Vydržela jsem tam být v tom areálu hodinu. Pak jsem si šla lehnout do stanu.

Jo a ještě jedna taková zajímavost: Ten první večer (ve středu) tam všude chodilo 5 borců a každý měl na tričku napsaný jedno písmeno ze slova HOVNO. A po všech to tam řvali. A rozšířilo se to natolik, že pokud jste šli z areálu nahoru do kempu a zařvali jste HOVNO, tak se ze všech stran se ozývalo HOVNO. Nejlepší bylo, když jste šly z posledního koncertu, tak jako kdyby šla vlna, která pořvává HOVNO. A z těch stanů se to ozývalo též. Moc jsem se tomu smála. Ale aby jsem řekla, tak nejdřív to bylo opravdu vtipné, pak to bylo blbé a nakonec to bylo už fakt trapné!

Cituji jednoho pána: "Šel jsem spát s HOVNEM, usínal jsem s HOVNEM a ráno jsem se probouzel s HOVNEM. HOVNO bylo všude!"

Druhý den jsem se vyspala, ale bylo mi vedro. Už ani nevím, co jsem celý den dělala. Ale těšila jsem se na večer, protože hráli DEATHSTARS! Ale před tím hráli Edguy, ti byly skvělí.
Ale moc mi to neříkalo, přes den jsem těm kapelám nevěnovala moc pozornost. Ale Death Angel, Kataklysm a Korpiklaani byly celkem slušní.

Ale aby jsem se dostala k Deathstars. Jelikož "hrací" čas měli 01:00 - 02:00 (nakonec ještě přidávali a hráli až do půl třetí ráno!), tak tam nebylo tolik lidí. Jsem stála u pódia. A málem jsem umírala orgasmem. Tohle bylo to nejlepší z celého MOR 09'. Cat byl tak "šukézní". Sexista jeden úchylní, takhle v noci v zimě dohánět holky k orgasmům. Málem mi vypadli oči z ďůlků! Asi v půli koncertu se začal vysvlíkat. Nakonec si vysvlíkl tričko. Prostě něco nádherného - když miluješ, není co řešit. Aby jsem po pravdě řekla, tak jsem se do nich opravdu zamilovala, až když jsem je viděla na živo!

Ale nejvíc mě naštvali s autogramiádou. Ve 21:00 do 21:30 měli mít autogramiádu a oni ji nějak přesunuli nebo úplně zrušili! Takže místo Dethstars měli autogramiádu Edgay! Tím mě fakt naštvaly!! Jinak tady 2 odkazy, kde se Cat vysvlíkal:
Takže do rána nakonec jsem zůstali jen já, Jirka (byla mi mírně zima, tak mi Jirka půjčil svoji koženou bundu (GENTLMENI nevymřeli!) - jemu zima nebyla a zjistila jsem, že se mi až moc líbí, tak si ji pořídím taky), strejda a Věrka. Jsme brzo ráno stáli u stanů a pili jsme červené víno.. A pak jsme začali pít i vodku. Jirka se totálně ožral. Nebýt mě, tak ani nevleze do stanu. Já jsem nakonec šla spát taky.

Pak jsem se do areálu dostala až na Axxis a Crucified Barbara - samí holky a hráli fakt skvěle! Pak jsem se šla ožrat. A co bylo dál fakt nevím. A radši to vědět nechci. Jediný, co si opravdu moc dobře pamatuji bylo, že jsem zvracela. 2x! :D Chlast na pár dní už nechci ani vidět.

Druhý den byl takový pohodový. Většina lidí se začala balit. Já se strejdou jsme jeli až v pondělí. A Ostraváci (známí z Ostravy) jeli už po posledním koncertě - Europe. Na ty jsem fakt s nimi zapařila. Bylo to vyčerpávající.

Návštěvnost 29.6. 2009 - 5.7. 2009

7. července 2009 v 15:18 | Angelika <333 |  Statistiky
Pondeli: 11
Utery: 12
Streda: 82
Ctvrtek: 12
Patek: 21
Sobota: 14
Nedele: 32

Celkem: 184

Lenka Lanczová - Letní něžnosti

5. července 2009 v 15:10 | Angelika <333 |  Knihy
Simona a Kamila jsou sestry, které se od sebe nemohou lišit více než noc a den. Zatímco Simona je extrovertní, výstřední a společenská bytost, Kamila je jejím přímým opakem. Prázdniny tráví zavřená doma a ačkoli mívala hodně koníčků a "samotářských" aktivit, momentálně se zmítá v depresi vzniklé kvůli nepřijetí na školy, kam se hlásila. A ani nemá přítele, který by ji utěšil...
Simona ho také nemá, ale život si užívá plnými doušky. Na festivalu se seznámí s Kazimem (známe z knihy Náhradní princ), který ji připraví o její "skoropanenství". Nějakou dobu pak spolu chodí, ačkoli Simona moc dobře zná Kazimovo pravidlo dvou týdnů.

9. Alkohol and party

5. července 2009 v 15:09 | Angelika <333 |  1000 věcí, které milujem

Poznávačka 1 KONEC

4. července 2009 v 20:33 | Angelika <333 |  Poznávačka
Pro začátek dám něco lehčího.
Kdo je to?

Rychlovka 10 KONEC

4. července 2009 v 20:02 | Angelika <333 |  Rychlovka
  • Jakou posloucháš hudbu?

Rychlovka 9 KONEC

4. července 2009 v 9:37 | Angelika <333 |  Rychlovka
  • Co máš v plánu o prázdninách?

Řetězec

4. července 2009 v 9:34 | Angelika <333 |  Řetězce
Co si myslíš o..?

Škola >> Každý má asi stejné pocity, myšlení apod. - Škola je děs! Ale ten, kdo si to myslí je jen nedospělí a nezmoudřel. Pozdě bycha honiti. Škola je základ života, i když na ni každý kašle, tak v životě bude litovat. Pokud ale je tak dostatečně chytrý, že studuje a jde si za svým cílem, tak ho čeká kariera.

Užívej si mládí

1. července 2009 v 19:22 | Angelika <333 |  Diář
mojeduse.blog.cz
Hyvää iltaa,

jak se jinak všichni máte? Já docela fajn. Dá se říci.
Blog.cz mě pořád nějak štve, ale to už nějak neřeším. Původně jsem chtěla napsat nějaký dlouhý smysluplný článek, ale nemůžu.

Karel Poláček – Bylo nás pět

1. července 2009 v 16:38 | Angelika <333 |  Knihy
mojeduse.blog.cz
Petr Bajza vyrůstal v pětičlenné rodině - tatínek byl obchodník, který vedl v domě koloniál. Starší bratr Láďa byl kupeckým učedníkem a domů jezdil jen občas. Nejmladším členem rodiny byla Mančinka, které nebyl ještě ani rok. No a do rodiny patřila samozřejmě maminka, ale také kocour Honza a služka Kristýna, se kterou se Péťa pořád škádlil a handrkoval.
Petr měl pět kamarádů: Tondu Bejvala, který neustále vymýšlel nejrůznější nápady, Édu Kemlinka, Čeňka Jirsáka, který o sobě tvrdil že je velice zbožný, ale také se pyšnil tím, že zhřešil proti všem přikázáním. Posledním kamarádem byl Zilvar, který pocházel z chudobince. S touto partou kamarádila také Eva Svobodová, dcera cukráře, která si nejvíc oblíbila Petra.

Zhubni do plavek!

1. července 2009 v 15:57 | Angelika <333 |  Ze života

Snídaně je základ!
Pokud ráno nesnídáš, děláš velkou chybu. Potřebnou energii, kterou do těla ráno nedostaneš, doháníš různými laskominami v průběhu celého dne. Ve finále tvé tělo příjme mnohem více kalorií, než kdyby dostalo vydatnou snídani. Během noci tělo odpočívá a ráno je nutné organismus nastartovat. Tělo tak zpracuje několikanásobně vyšší dávku energie a hlavně neukládá tuky do zásob. K snídani se hodí potraviny s nižším glykemickým indexem, které tlumí hlad na delší dobu. Proto si lednici naplň tvarohem, jogurty, sojovým mlékem, mléčnými zakysanými výrobky a přidejte ovoce, cereálie a celozrnné pečivo.

Jez častěji, ale méně!
Už jsi to určitě slyšela milionkrát. Jez více, avšak v menších dávkách. Tato věta by měla být stejně samozřejmá jako, že ráno vstaneš a vyčistíš si zuby. Je to velmi důležité, protože organismus při vyváženém příjmu potravin lépe spaluje tuky a tebe nesužuje neovladatelný hlad, který tě přivádí k plné lednici, kde sezobneš vše, co ti přijde pod ruku. Proto jez hodně ovoce, zeleniny, bílé maso, nízkotučné mléčné výrobky a vlákninu, která výborně působí na tvoje zažívání. Večer si připrav svačinu na druhý den a rozmysli si, kam půjdeš na oběd. Pokud budeš jíst pravidelně, nadbytečná kila půjdou velmi rychle dolů.
Pij!
Už ze školy víš, že pitný režim se musí dodržovat. Denně by se mělo vypít více než 2 litry tekutin. Dostatečné množství vody zajišťuje dobrou funkci vylučovacího a trávícího systému, který se na venčí projevuje zdravějším vzhledem kůže, což v plavkách zajisté oceníš. Pokud tě v noci překvapí neovladatelný hlad, pokus se místo jídla, raději vypít sklenici vody. Ne nadarmo se říká, že hlad je převlečená žízeň. K pití je nejlepší čistá voda bez bublin nebo čaje, který je nekalorický.

Očisti se!
Jeden den v měsíci si naordinuj očistnou kůru. Naprosto ideální je pro očistu organismu úplněk. V tento den pij pouze ovocné a zeleninové nedoslazované šťávy. Během kůry není dovoleno žádné jídlo a samozřejmě ani alkohol, který je časovanou kalorickou bombou. Pouze ve výjimečných případech můžeš jíst listovou zeleninu. Tato kůra není pouze redukční, ale má i blahodárný vliv pro celý organismus. Druhý den se nepoznáš.

Hýbej se!
Asi každá tuší, že tuky se ukládají tehdy, když je příjem kalorií vyšší než jejich výdej. A zajisté všechny ví, že k úspěšnému hubnutí nestačí pouze změna stravovacích návyků, ale hlavně pohyb. Cvičit by jsi měly 3x týdně. Vždy jeden den mezi cvičením si udělej volno, aby se tvoje svaly stačily zregenerovat a připravit na další dávku tréninku. To však neznamená, že ve dnech volna nebudeš nic dělat. Zkus menší vzdálenosti přejít pěšky a projít se po okolí města. Pokud bydlíš v domě s výtahem, zakaž si ho. Pár pater ti neuškodí a pěkně si posílíš stehenní svalstvo a navrátí se ti přirozený tonus. Pohyb je blahodárný i pro lymfatický systém, který je často spojován se vznikem celulitidy. Při razantním pohybu (běh, jízda na kole) se masírují lymfatické uzliny v oblasti kloubů, tím se uvolňuje stagnace a lymfatický tok se posiluje. Snaž se cvičit pravidelně. Po několika týdnech se cvičení z nutného zla změní na potřebu a vy se vysportujete ke krásným křivkám.

Rozmazluj své tělo!
Po náročném sportovním dnu si tvoje tělo zaslouží trochu rozmazlování. Nakup si krémy a po každé koupeli se namaž a promasíruj si unavené tělo. Pokud tě trápí celulitida, pořiďte si krém s masážní hlavicí, který ti pokožku prokrví a připraví ji tak na účinky zpevňujícího séra. Zajdi si do kosmetického salónu, kde si můžeš vybrat od lymfatických masáží, přes masáže kameny po zábaly z mořských řas, které tě uvolní a nastartují tvoji mysl na další den.