LANGUAGES

MENU
Nábor Aff's → Hledám oblíbené blogy
Dotazy pro adminku

Březen 2010

Henry Morgan

31. března 2010 v 18:49 | Angelika <333 |  Zajímavosti

Henry Morgan (asi 1635-1688)

Byl to nejstarší syn Roberta Morgana, farmáře žijícího V Cardiff, Wales. Jeho dva strýcové se vyznamenali a zbohatli ve vojenských službách Británie. Proto se rozhodl jít v jejich stopách.

Do Karibiku se dostal pravděpodobně v polovině 50. let, tedy ani ne jako dvacetiletý. První oficiální záznam o jeho působení v Karibiku je však spojován až s říjnem 1662. To se už jako kapitán účastnil dobytí Santiago de Cuba pod komodorem Christopherem Mingsem. Jeho nejslavnějšími úspěchy bylo dobytí měst Puerto Principe na Kubě (1667), Panamy (1671) a Maracaibo (1669). Navzdory všeobecnému povědomí Morgan nebyl pirát, ale korzár přepadající nepřátelské lodě a města z pověření anglického guvernéra Jamajky. V té době, ale nebyla Anglie ve válce se Španělskem, proto do Londýna proudily stížnosti.

Roku 1672 byl Henry Morgan zatčen, uvězněn do vězení a odsouzen. Špatné zprávy z Karibiku však vedly k tomu, že byl zanedlouho omilostněn a dokonce pasován na rytíře, takže se v roce 1674 vrátil na Jamajku jako Sir Henry Morgan, zástupce guvernéra. Po madridském míru Sir Henry Morgan pověsil svoje staré "povolání" definitivně na hřebík a podle svých slov se vydal na "správnou cestu". Stal se stejně jako jeho kapitáni statkářem a počestným občanem britské koruny platícím daně. V roce 1683 byl z funkce propuštěn a o pět let později zemřel, pravděpodobně na následky těžkého pití.

Snad toho samého dne, kdy byly jeho ostatky uloženy k věčnému spočinutí do písečných břehů přístavu Port Royal na Jamajce, otřáslo celým ostrovem masivní zemětřesení a vrhlo Henryho rakev do rozbouřených vod. Rakev se nikdy nenašla, ale jeho legenda žije dodnes…

6.1. 2010

6. března 2010 v 18:39 | Angelika <333 |  Já a můj život
Aby jsem pravdu, tak takhle jsem si volno nepředstavovala, ale nechci to řešit. Ještě z toho budu mít větší nervy.
Teď se jdu koukat na Simpsonovy. zrovna jsem se dodívala na Kokosy na sněhu - fajn film. :D

A taky si znova asi přečtu knihu Marilyna Mansona.

Škoda jen, že jsem neudělala tolik změn na blogu, jak jsem chtěla. Třeba zítra.

Angelika <333

3.3. 2010

3. března 2010 v 20:40 | Angelika <333 |  Já a můj život
mojeduse.blog.cz
Ahoj,

dneska jsem byla v nemocnic za strejdou. Naštěstí se mu nic vážného nestalo. Tento týden mám prázdniny a chtěla by jsem relaxovat, spát a vyřizovat si své věci.

Jinak by jsem ráda udělala nový design apod., ale nějak se k tomu prostě nemám.

Vaše Angelika <333

Havířov

1. března 2010 v 16:09 | Angelika <333 |  Já a můj život
Ahoj,

v pátek jsem odjížděla mimo Brno, takže jsem nestíhala ani napsat. Byl to velmi negativní víkend, ale našel se i nějaký optimismus, jako ořech na stromě. Včera jsem přijela domů úplně utahaná a byla jsem ráda, že jsem se najedla, šla do sprchy a spát.

Naštěstí mám tenhle týden volno, takže celkem budu relaxovat. A konečně by jsem chtěla začít pořádně blogovat, pokud zbude čas.

Angelika <333