LANGUAGES

MENU
Nábor Aff's → Hledám oblíbené blogy
Dotazy pro adminku

Srpen 2011

Půlnoční sny

12. srpna 2011 v 12:25 | Angelika <333 |  Knihkupectví

Knížka Půlnoční sny vypráví o Martině Svobodové, která jde po ZŠ na gympl, kde její otec učí matematiku a není zrovna oblíbený. Jakmile se jejich učitelka prořekne, všichni se na ni začnou dívat skrz prsty. Když Martina neúmyslně řekne před otcem, jakou přezdívku v její třídě má, ještě netuší, jak moc si tím zavařila. Při další hodině matematiky jim její otec o přezdívce řekne a s Martinou se všichni přestanou bavit.

Třída vyhrála zájezd k moři, kam však Martina jet nechce, protože ve třídě nemá žádné kamarády. Několikrát se kvůli problémům ve škole pohádá s rodiči. K moři však stejně jet musí.

Kromě nich se zájezdu účastní i třída z jiné školy, kterou učí Martinina matka a ve které je i Richard Ševčík, kluk který s paní Svobodou vůbec nevychází, a také David, kterého učitelka Svobodová naopak miluje, protože je to skvělý žák. Martina Richarda nemá ráda, ale u moře se do něj zamiluje.

Po nějaké době se s Martinou dvě holky začnou bavit, avšak třídní kráska Leona ji dál nenávidí. Díky malému bráškovi, kterého vzal otec s sebou, se na ni Rik dozví plno věcí a po návratu z Itálie se spolu začnou tajně scházet. Martina musí rodičům lhát a vymlouvat se na kamarádky.

Rik s Martinou se dohodnou, že se spolu poprvé pomilují. Nejprve jedou k Davidovi pro kazeťák, ale situace se pořádně zkomplikuje, když u něj najdou zfetovanou Leonu. David odmítne zavolat sanitku a Leonu odnese na ulici, kde ji položí a uteče. Rik ji však do nemocnice odveze a když se Svobodovi dozví. co se stalo, navíc se prozradí i to, že Martina s Rikem chodí, jsou rozzuření. Později se zjistí že právě David předávkoval Leonu heroinem, ale Svobodovi to Martině nevěří. Poté, co její bratr uteče z domu, si rodiče s dětmi promluví, určí se nová pravidla a Martina už nemusí lhát...

Čas něhy

12. srpna 2011 v 12:25 | Angelika <333 |  Knihkupectví

Která dívka by si nepřála, aby se do ní zamiloval a kvůli ní se dokonce změnil dlouho obdivovaný, krásný a oblíbený kluk? Petra je na tom stejně. Tráví třináct horkých prázdninových dní na chalupě ve společnosti staršího brášky a jeho spolužáků z gymplu i vysoké školy a do toho nejhezčího z nich se bezhlavě zamiluje. Nejprve to vypadá, že letošní prázdniny budou skvělé a ona má šanci prožít voňavou letní lásku, jenomže Ted, jak všichni říkají Tadeášovi, není právě svatoušek a dlouhými vztahy, natož pak láskou, si život rozhodně nekomplikuje. Motá se kolem něj spousta dívek, může si vybírat - a on si vybírá a užívá života plnými doušky. Kvůli nějaké holce přece jen tak nevyměkne! Petra se pouští do nerovného boje a tyhle prázdniny jsou nejen plné nových silných zážitků, ale také důležitým krokem k dospělosti.
Postavy: Petra Jungmanová, Tadeáš, Pavel, Adam, Honza, Elis, Markéta, Linda, Radek, Kristýna, Taša...