LANGUAGES

MENU
Nábor Aff's → Hledám oblíbené blogy
Dotazy pro adminku

Únor 2012

Za 129. bleskovku

23. února 2012 v 20:31 | Angelika <333 |  Ceny

Ztrácím se ve vlastných myšlenkách

22. února 2012 v 12:52 | Angelika <333 |  Já a můj život

Zpřetrhala jsem tu linii, cestu, po které jsem šla a držela jsem si jí. Bavil mě blog, naprosto jsem byla uchvácena články a psaním komentářů. Myslela jsem si, že je to moje realita, ale pak jsem se na blog vykašlala. Nevím, čím to bylo, ale nějak jsem nepotřebovala tuto moji bývalou realitu. Žila jsem vlastní. Vlastní život a vlastní zážitky, o kterých jsem nemusela psát a vymýšlet si. Proto jsem neměla čas na blog. Proto mě už možná nebaví… ale jedno vím určitě. Já blog.cz nikdy neopustím.

Proč? Vložila jsem do těchto stránek 6 let mého života. Na těchto stránkách, na mém blogu je linie po sobě jdoucích 6 let. Je to fantastické…

Ale teď už k práci. Vrátila jsem se k blogu a hodlám zase opět fungovat. I když nevím zda vždy na 100%.

Legenda o svatém Valentýnu

14. února 2012 v 13:24 | Angelika <333 |  Zajímavosti

Existuje hned několik verzí o jeho původu i minulosti.

Valentýn byl knězem v době císaře Klaudia II. Klaudius byl velmi krutý císař a chtěl být nejmocnějším panovníkem, proto si budoval velmi silnou armádu. Vojákem se mohl stát každý svobodný muž. Moc svobodných mužů se ale do jeho armády nehlásilo. Klaudius si to vysvětloval po svém. Myslel si, že dávají přednost lásce a proto do armády nechtějí nastoupit. A tak dal zakázat všechny sňatky. Valentýn byl v té době knězem v kostele a jeho velká víra mimo to, že věřil v Boha, byla, že věřil v lásku. Rozhodl se nedodržovat nesmyslný Klaudiův zákon a dál oddával mladé zamilované páry. Jenže jednu noc císařovi vojáci vtrhli do kostela a Valentýna zajali. Mladý pár, který Valentýn oddával, naštěstí stihl utéci.

Klaudius uvrhl Valentýna do vězení. A potom se stalo něco velmi zvláštního. U jeho oken a dveří se začali shromažďovat dopisy a drobné dárečky od těch, kterým pomohl nebo se chystal pomoci tím, že je oddá. Dávali mu tím najevo, že věří stejně jako on v lásku. Dcera jeho žalářníka se také rozhodla, že jej navštíví a vymohla si dovolení na otci. Valentýn se do ní zamiloval. V den jeho popravy, tedy 14. února 269 př. n. l., ji zanechal dopis, ve kterém se jí vyznává ze své lásky a podepsal jej:
"Od Tvého Valentýna". (Zde bychom mohli hledat původ "Valentýnských přáníček")

Jiná legenda ze starého Říma vypodobňuje Valentýna jako velmi ctnostného, počestného a moudrého člověka. O jeho moudrosti se doslechl dokonce i císař a povolal si Valentýna k sobě. Nešetřil chválou a neskrýval obdiv k Valentýnovi, posteskl si také nad okolnostmi, proč se Valentýn nemůže stát přítelem císařovým. Protože Valentýn, ač tak moudrý a vzdělaný, věří těm pověrám nazývaným křesťanství. Valentýn namítl, že císař je tím, kdo věří pověrám. Císař nakázal městskému prefektu Astoriovi, aby na sebevědomého Valentýna dohlížel. A aby byl Valentýn pod důslednou kontrolou, vzal si Astorius Valentýna do domu. Tam se setkal s velmi krásnou, ale nevidomou dcerou prefekta. Astorius požádal Valentýna, aby se modlil za dceřin zrak. Valentýn tak rád učinil, protože v sílu modliteb věřil, a dívku si zamiloval.

Zázrak se opravdu stal a dívka opět spatřila světlo světa. O zázračném uzdravení si povídal celý Řím. Pohané odmítli věřit v ten zázrak a vtrhli do domu prefekta, Valentýna odvedli a za městem mu oddělili mečem hlavu od těla. Navzdory trpkému osudu se stal sv. Valentýn symbolem věrných a neutuchající lásky.

Také křesťané přejali tento starobylý zvyk a spojili jej se svým světcem Valentýnem, mučedníkem za vlády císaře Claudia II. Duševně nemocný císař se prý rozhodl zrušit manželství, neboť ženatí muži podle něj nebyli dobrými válečníky. Kněz Valentýn však přes císařův zákaz tajně dál oddával milence, za což byl uvržen do vězení a popraven. Poslední vzkaz, který Valentýn poslal dceři vězeňského dozorce před svou smrtí, zakončil slovy: "Od Tvého Valentýna". A tak od té doby si v den svátku Sv. Valentýna posílají a dávají zamilovaní lidé tyto "Valentýnky" s vyznáním lásky.

Bleskovka 131 KONEC

14. února 2012 v 13:11 | Angelika <333 |  Bleskovka

Piješ alkohol? Jaký alkohol máš rád(a)?
Kouříš? Jestli ano, kdy jsi začal(a)?
Měl(a) jsi přes prázdniny brigádu? Jestli ano, tak kde?
Máš brigádu i přes školní rok?


Bleskovka 130 KONEC

7. února 2012 v 12:58 | Angelika <333 |  Bleskovka

Líbí se ti tetování nebo piercing?
Máš na těle tetování nebo piercing, Jestli ano, tak kde?
Jaký máš názor na tetování?
Co říkáš na piercing?
Pokud nemáš tetování ani piercing, přála by sis jedno z toho?
Odsuzuješ lidi, kteří mají po celém těle tetování nebo piercing?

Svíčka stále svítí

6. února 2012 v 20:00 | Angelika <333 |  Já a můj život

Jsem zmrzlá jako hovno a moje prsty jsou tak ztuhlé, že nedokážu ani psát pořádně na klávesnici - jako kdybych v nich neměla cit. Můj nedopitý čaj je už vychlazený a nejede mi jedno sluchátko od iPoda a nejvíc, co mě dneska sere je to, že se mi seká počítač. Nejen, že mám pomalý internet, ale jsou pomalé i programy. Netroufnu si teď stahovat písničky z internetu. Moje nálada je velmi hluboce pod úrovní psa… nedovedu si představit, co by můj zastaralý počítač dělal, kdybych si pustila youtube. Tohle je možná můj posraný život. Nebo je to posraný život "nějaké holky".

Poslouchám Whitney Houston v mé depresi, přikrývám se dekou a snažím se napsat kvalitní článek a při tom si říkám: To ale není normální v mém věku. Mimochodem, já mám ráda svoji dečku. Je fialová a hebká…